JS HORYMÍR VIZOVICE

Prosinec 2016

O nás

28. prosince 2016 v 11:29
Jezdecký oddíl Horymír existuje již přes 50 let, co byl nucený se oddělit od TJ Sokol Vizovice. U vzniku tohoto spolku byl ing. Jan Weinstein, t. č. předseda JZD, Mgr. Stanislava Dostálová, učitelka ZŠ, Jan Binek, zootechnik Š. S. a Milan Kozubík, mistr odborného výcviku SOU. Do čela této vzniklé organizace byl zvolen sám ing. Weinstein. A byl to opět on, kdo pro začátek provozu nabídl opuštěný objekt u Světlíků č. 52, který bylo nutno přebudovat na ustájení pro koně. Po jeho tragické smrti v r. 1978 převzala tuto zodpovědnou funkci MUDr. Helena Šimková, v té době aktivní jezdkyně. Tuto funkci zastávala až do sametové revoluce.

Oddíl se může pochlubit mnohými úspěchy. Ať už to byly úspěchy v jezdeckých soutěžích nebo úspěchy na poli chovatelském. Pokud jde o samotné koně, vzpomenout si zaslouží kůň Luboš, několikanásobný finalista soutěže Zlatá podkova s jezdcem Janem Binkem. Hvězdou se stala vlastní odchovankyně, klisna Jamajka, která byla reprezentantkou ČSFR v roce 1991 - 1992 a stala se nejúspěšnějším koněm ve všestranné způsobilosti ČSFR. V jejich stájích se dodnes rodí potomci koní známého (dnes již neexistujícího) hřebčína Pohořelice u Napajedel.

Jan Binek byl úspěšným jezdcem, trenérem i rozhodčím. Za dvacetiletou obětavou práci v jezdeckém sportu obdržel čestný odznak ČSTV. Chovat koně a vést jejich výcvik vyžaduje velkou dávku porozumění, obětavoti a osobního zápalu. Jeho koně i kočár se objevili i ve známých filmech.

Kde nás najdete

28. prosince 2016 v 11:28
Nacházíme se za centrem Vizovic směrem na Lutoninu. Areál stáje je vidět po pravé straně i ze silnice.


Nabízíme

28. prosince 2016 v 11:28
Nabízíme jízdu, výuku ježdění na koních a práci s nimi. V současné době hledáme posilu pro náš tým - jak schopné jezdce, tak začátečníky, kteří se nebojí přidat ruku k dílu. Členové JS Horymír se podílejí na běžném chodu stáje (místování koní, příprava krmení a samotné krmení, čistění koní, úprava stáje). Za tuto pomoc jim nabízíme ježdění na koních a samotný výcvik. Je zde možnost přípravy na ZZVJ a následné závodění.
Hledáme také zkušené jezdce pro pomoc s přípravou sportovních koní. Nabízíme jim možnost závodění. Jezdecká licence je v tomto případě nutná!

Pokud máte zájem stát se členem JS Horymír anebo nám pomoci s přípravou koní na závody, případně se chcete jen přijít podívat - ozvěte se nám, prosím, na některý z kontaktů, anebo přijďte naši stáj navštívit :)

Naši koně

28. prosince 2016 v 11:28
koně

Kontakty

28. prosince 2016 v 11:28
V případě zájmu můžete naši stáj navštívit po třetí hodině. Dejte o sobě, prosím, předem vědět na jednom z níže uvedených kontaktů - ne vždy je někdo přímo ve stáji.
Děkujeme :)

E-mail: jshorymir.vizovice@gmail.com
Telefon: 734 490 442